Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Kwartalnik - Dobrcz Nasza Gmina TV Dobrcz
Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Szkolenie sołtysów

Dzięki wsparciu Stowarzyszenia Sołtysów Mazowsza oraz Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Kujawsko Pomorskiego, w dniu 16.03.2023 r. Gmina Dobrcz stała się organizatorem szkolenia pod nazwą „Sołtys na zagrodzie, czyli … co komu wolno w sołectwie”.

Podczas spotkania, które odbyło się w świetlicy w Borównie uczestniczyli sołtysi z gmin: Dobrcz, Drzycim, Sępólno Krajeńskie, Koronowo, Kęsowo oraz Osielsko, natomiast gośćmi wydarzenia byli: Prezes Stowarzyszenia Sołtysi Mazowsza Pani Grażyna Jałgos – Dębska oraz Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Kujawsko Pomorskiego Pan Alfred Frydrychowicz.

Szkolenie prowadziła Pani Grażyna Jałgos – Dębska, nauczycielka, trenerka i animatorka społeczna związana z obszarem aktywizacji liderów z terenów wiejskich, a tematyka wykładów obejmowała następujące zagadnienia:
1. Podstawy prawne funkcjonowania sołectwa: poruszono zagadnienia z zakresu ustawy o samorządzie gminnym oraz omówiono formuły statutów sołectw.
2. Zadania i kompetencje sołtysów.
3. Sołtysowanie w pandemii: nowa rola rady sołeckiej w procedowaniu funduszu sołeckiego oraz zebranie wiejskie - stacjonarne, czy zdalne?

Jeszcze raz dziękujemy sołtysom za ich uczestnictwo w tak licznym gronie, a Stowarzyszeniu Sołtysów Mazowsza oraz Krajowemu Stowarzyszeniu Sołtysów Województwa Kujawsko Pomorskiego za umożliwienie przeprowadzenia tak sympatycznego i urozmaiconego merytorycznie spotkania.