Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Kwartalnik - Dobrcz Nasza Gmina TV Dobrcz
Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Konkurs historyczny

W 42. rocznicę strajku okupacyjnego gmachu Wojewódzkiego Komitetu Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, w Szkole Podstawowej w Kozielcu odbył się konkurs wiedzy pn. ”Marzec 81 na terenie gminy Dobrcz i okolic”, który miał na celu upamiętnienie ww. wydarzeń oraz tych, którzy tworzyli Solidarność Chłopską na terenie gminy Dobrcz.

Dzięki opowieściom świadków ww. wydarzeń historycznych, uczniowie oraz zaproszeni goście usłyszeli jak wyglądało formowanie się Solidarności Chłopskiej i walka o rejestrację Rolników Indywidualnych w 1981 roku.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu historycznego:

I miejsce - Laura Ziętara ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych;
II miejsce- Amelia Głodek ze Szkoły Podstawowej w Kotomierzu;
III miejsce- Natalia Nenczak ze Szkoły Podstawowej w Kotomierzu.
Gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy konkursu odebrali wspaniałe nagrody, których zakup wsparli: Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych, Przewodnicząca Rady Gminy Dobrcz Monika Kuberska, Poseł na Sejm Ewa Kozanecka, Prezes Zarządu Fabryki Obrabiarek do Drewna Andrzej Walkowiak czynny członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Suponinie Pan Edward Żmuda oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej Mirosław Burczyński.
Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w konkursie, a opiekunom uczniów za ich przygotowanie do konkursu, którego organizacja miała na celu upamiętnienie wydarzeń, które toczyły się na terenie naszej gminy.

Fot. SP Kozielec