Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Kwartalnik - Dobrcz Nasza Gmina TV Dobrcz
Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Piknik dla przedszkolaków

W dniu 22.06.2023 r. na terenie Przedszkola Samorządowego przy Zespole Szkół w Borównie odbył się Mini Piknik Charytatywny „Wolontariusze Przedszkolakom”.

Głównym celem wydarzenia, na które pozyskano środki z „Korpusu Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030” w wysokości 1.000,00 zł było propagowanie idei wolontariatu wśród przedszkolaków oraz promocja Szkolnego Koła Wolontariatu w Borównie. Na piknik został zaproszony Zastępca Wójta Gminy Dobrcz p.Sebastian Horodecki oraz przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych, które działają w obrębie wolontariatu (Stowarzyszenie Wsparcia Aktywności i Przedsiębiorczości Kobiet „Jestem Aktywna”, Towarzystwo Rozwoju Gminy Dobrcz, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Kozielec i okolic). Do udziału w akcji zaangażowano także wolontariuszy z Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Zespole Szkół w Borównie pod przewodnictwem opiekunów p. Teresy Bruckiej i p. Łukasza Bucholca. Głównym założeniem akcji “Wolontariusze Przedszkolakom” było wzmocnienie świadomości wartości i znaczenia wolontariatu.

Dla przedszkolaków zostały przygotowane takie atrakcje jak:
- malowanie twarzy;
- mini loterię;
- malowanie kredą;
- czytanie bajek;
- letnią fotobudkę;
- zabawy ruchowe na placu zabaw;
- dmuchane zjeżdżalnie.

Podczas pikniku przeprowadzono także zbiórkę nakrętek,które zostaną przekazane do OSP oraz nowych i używanych rzeczy, które zostaną przekazane do kontenera Fundacji Sztuki Wyboru.
Szczególne podziękowania należą się sponsorom, którzy wsparli przedsięwzięcie:
- Drukarnia Introligatornia PERGAMUS;
- Ubezpieczenia i Finanse V. Batka;
- Foto Studio Walerczuk;
- Pracownia Eventów Dominika Lewandowska
- p. Patrycja Wilczak.

Dziękujemy organizatorom pikniku – Szkolnemu Kołu Wolontariatu w Borównie oraz dyrektorowi Zespołu Szkół w Borównie za realizację wydarzenia, mającego na celu propagowanie charytatywnych postaw i idei, które miejmy nadzieję wkrótce zaowocują nowymi inicjatywami wolontariackimi mieszkańców gminy Dobrcz.