Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Kwartalnik - Dobrcz Nasza Gmina TV Dobrcz
Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Mamy to! 561.246 złotych dofinansowania

Miło nam poinformować mieszkańców, iż wnioski o dofinansowanie na remont dróg, które złożyliśmy,  zostały pozytywnie rozpatrzone. Wczoraj ogłoszono listę zadań dofinansowanych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Gmina Dobrcz złożyła dwa projekty:

  1. Remont nawierzchni ul. Krakowskiej w Siennie od 0+000 km do km 1+509 km o długości 1,509 km
  2. Remont nawierzchni ul. Pomorskiej w Siennie od 1+509 km do 2+429 km o długości 0,920 km.

Pierwszy projekt znalazł się na 7 miejscu listy podstawowej, zaś projekt drugi jest na pierwszym miejscu listy rezerwowej - co oznacza, iż są duże szanse, aby w wyniku oszczędności z listy podstawowej mógł zostać włączony do realizacji.

Cieszę się z pozyskanego dofinansowania tym bardziej, iż mieszkańcy Sienna wnosili do urzędu swoje uwagi co do stanu nawierzchni na tych właśnie ulicach,  a my dzięki ogłoszonemu naborowi mogliśmy zgłosić te dwie ulice i dziś wiemy, iż jest duże prawdopodobieństwo, że je obie zrealizujemy_- mówi Andrzej Berdych Wójt Gminy Dobrcz.

Ogólna wartość realizacji inwestycji tj. remont nawierzchni ul. Krakowskiej w Siennie to kwota 935.440 złotych, a uzyskane dofinansowanie w wysokości 60% wartości ogólnej inwestycji  to 561.246 złotych.

Autor: Alicja Letkiewicz-Sulińska