Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Informacje

NSP

Doradca rolniczy

CZYSTE POWIETRZE

KOMUNIKACJA

Wydanie nieruchomości

Przez teren naszej gminy przebiega droga krajowa nr 5, na której obecnie trwają prace budowlane.  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w dniu 30.06.2017 uzyskała prawomocną decyzję na realizację inwestycji z rygorem natychmiastowego wykonania.

Oznacza to, że zajętą nieruchomość należy niezwłocznie wydać i opróżnić lokal i inne pomieszczenia, obiekty. Wykonawca ma prawo do faktycznego objęcia nieruchomości i rozpoczęcia robót budowlanych.  GDDKiA rozumie, że często są to nieruchomości, w których mieszka się od pokoleń , a z którymi mieszkańcy są związani. Jednak za każdym razem właściciele są powiadamiani pisemnie o konieczności wydania nieruchomości, dlatego  przedłużanie procedury opuszczenia nieruchomości  wiąże się z ogromnymi emocjami po obu stronach.  Budowa drogi ekspresowej jest przedsięwzięciem o znaczeniu europejskim, jako element Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T. Zatem mimo różnych emocji nie utrudniajmy realizacji tej inwestycji.

Autor: GDDKiA