Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

TV Dobrcz Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Informacje

Porady prawne

Doradca rolniczy

CZYSTE POWIETRZE

KOMUNIKACJA

Dożynki parafialne 2020 „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.”

W niedzielę 23 sierpnia o godz. 11:30 w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Strzelcach Górnych Ks. Maciej Andrzejewski sprawował Mszę św. dożynkową, dziękując Bogu za otrzymane dary i plony ziemi, dzięki którym możemy żyć i funkcjonować każdego dnia swojego ziemskiego życia.

Ks. Proboszcz podziękował za obecność wójtowi gminy Dobrcz panu Andrzejowi Berdychowi, przedstawicielom lokalnej społeczności za przygotowane wieńce, kosze dożynkowe i  chleb oraz wszystkim obecnym na Eucharystii. Homilię wygłosił ojciec Włodzimierz Osica ze Zgromadzenia Księży Pallotynów spod Warszawy, który nie pierwszy raz gościł w naszej parafii. Zebrane przez niego datki przeznaczone będą na pomoc katolikom na Ukrainie, bowiem ojciec od lat działa na rzecz misji.

Autor: R Śliwa