Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Informacje

NSP

Doradca rolniczy

CZYSTE POWIETRZE

KOMUNIKACJA

Spotkanie w sprawie drogi Strzelce Dolne – Strzelce Górne - Aleksandrowo

W dniu dzisiejszym na zaproszenie Wójta Gminy Dobrcz Andrzeja Berdycha do naszej gminy przybyli przedstawiciele: Zarządu Województwa  w osobie Pani Marszałek Anety Jędrzejewskiej oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy reprezentowanego przez Pana Dyrektora Przemysława Dąbrowskiego a także Radny Powiatowy – Pan Tadeusz Zamłyński, Dyrektor Wydział Dróg w Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy – Pan Roman Stanisławski oraz Proboszcz Parafii w Strzelcach Górnych – ksiądz Maciej Andrzejewski, Przewodnicząca Rady Gminy w Dobrczu - Pani Monika Kuberska oraz Radny Rady Gminy w Dobrczu – Jan Nieznalski.

Tematem spotkania było omówienie konieczności poprawy bezpieczeństwa przy drodze wojewódzkiej nr 244 na odcinku Strzelce Dolne – Strzelce Górne - Aleksandrowo. Gmina Dobrcz opracowała i złożyła do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy dokumentację na budowę ścieżki rowerowej i chodnika na odcinku Strzelce Górne - Aleksandrowo. Projekt dokumentacji technicznej na rozbudowę skrzyżowania w Strzelcach Górnych, polegającą na budowie ronda oraz chodnika na odcinku Strzelce Górne-Strzelce Dolne jest obecnie na etapie opracowywania.

Otrzymaliśmy zobowiązanie ze strony Pani Marszałek oraz Pana Dyrektora ZDW w Bydgoszczy, że po wykonaniu wszelkiej niezbędnej dokumentacji  oraz po uzyskaniu decyzji ZRiD (czyli decyzji wydawanej przez odpowiedni organ publiczny zgody na realizację inwestycji drogowej w tym przypadku od Wojewody dla ww. zadań), podejmą działania w celu wprowadzenia przedmiotowej inwestycji do realizacji przez Samorząd Województwa.

Autor: Sekretarz Gminy Dobrcz Alicja Letkiewicz-Sulińska