Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Informacje

NSP

Doradca rolniczy

CZYSTE POWIETRZE

KOMUNIKACJA

Zachęcamy do składania wniosków w programie Czyste powietrze

Przypominamy, iż Gmina Dobrcz współpracuje z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu przy realizacji rządowego programu priorytetowego "Czyste powietrze". Po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się pod nr. 52 364 80 12 pracownik urzędu p. Lidia Majka udziela informacji i pomaga mieszkańcom gminy wypełnić wniosek o dofinansowanie.

Celem programu jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Beneficjenci mogą otrzymać dotację na wymianę źródła ciepła, termomodernizację budynku, kolektory słoneczne czy ogniwa fotowoltaiczne.

W celu pobrania wniosku należy założyć konto w Portalu Beneficjenta na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu można pobrać wniosek i przejść do jego uzupełniania.

Wnioski o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego "Czyste powietrze" można składać za pośrednictwem Urzędu Gminy w Dobrczu od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu. Pomocy przy wypełnianiu wniosków udziela pracownik Referatu Inwestycji i Środowiska, tel. 52 364 80 12. Pracownik Urzędu pomaga w wypełnieniu wniosku przez Wnioskodawcę oraz przesłaniu jego wersji elektronicznej poprzez Portal Beneficjenta.

Pierwsza grupa Beneficjentów to osoby fizyczne, będące właścicielami/współwłaścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą, o dochodzie rocznym nieprzekraczającym kwoty 100 000 zł, a druga grupa Beneficjentów to osoby fizyczne, które łącznie spełniają następujące warunki:

- są właścicielami/współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą; przeciętny miesięczny dochód na jednego członka ich gospodarstwa domowego nie przekracza kwoty:

a) 1400 zł w gospodarstwie wieloosobowym,

b) 1960 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

Beneficjenci uprawnieni do podwyższonego poziomu dofinansowania (60%) powinni złożyć do Wójta Gminy Dobrcz wniosek o wydanie zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na 1 członka gospodarstwa domowego. Wnioski o wydanie zaświadczenia można pobrać u pracownika Referatu Inwestycji i Środowiska p. Lidia Majki lub ze strony internetowej Urzędu Gminy w Dobrczu.

Zaświadczenie należy dołączyć do wniosku o dofinansowanie.

Więcej informacji na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Autor: Lidia Majka UG w Dobrczu