Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Informacje

NSP

Doradca rolniczy

CZYSTE POWIETRZE

KOMUNIKACJA

Zestawy Bezpiecznego Seniora dla samotnie zamieszkujących osób

Gmina Dobrcz pozyskała 24 Zestawy Bezpiecznego Seniora, które trafiły do nas z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu.

Zestaw oprócz pojemnika na leki i specjalnej bransoletki, na której można zapisać informację dla ratowników, zawiera przede wszystkim kopertę życia, wyposażoną w magnes z napisem „Tu znajduje się kopert życia” i kartę informacyjną. Kartę należy uzupełnić swoimi danymi i informacjami o stanie zdrowia. Następnie włożyć do koperty i całość umieścić w lodówce, na której  mocujemy magnes.

Osoba wyposażona w taki zestaw z pewnością może czuć się bardziej bezpieczna w sytuacji kryzysowej spowodowanej problemami zdrowotnymi. Dzięki wiedzy o chorobach i  przyjmowanych lekach przybyli do pacjenta ratownicy są w stanie lepiej określić jaki kierunek postępowania przyjąć. Zestawy w najbliższych dniach trafią do samotnie zamieszkujących seniorów z terenu naszej Gminy.