Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

TV Dobrcz Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Informacje

Porady prawne

Doradca rolniczy

CZYSTE POWIETRZE

KOMUNIKACJA

Tydzień Mózgu w szkole

W związku z Tygodniem Mózgu w szkole odbywają się zajęcia poświęcone rozwijaniu wiedzy na temat funkcjonowania mózgu. Jedną z form zdobywania wiedzy są zajęcia warsztatowe w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci prowadzone przez p. Joannę Lenkowską. Dotychczas w klasie pierwszej i drugiej odbyły się zajęcia: Dlaczego widzę, czuję i słyszę oraz w klasie trzeciej, zajęcia zatytułowane: Czy komórki nerwowe mogą popełniać błędy?

W trakcie zajęć uczniowie eksperymentalnie badają zmysły. Uczestniczą także w zabawach ruchowych, dzięki którym sprawdzają, w jaki sposób zmysły są ze sobą połączone oraz budują szlak nerwowy z nich samych przesyłając impulsy elektryczne, w postaci piłeczki pingpongowej. Dzięki tym aktywnościom odpowiedzieli sobie na pytanie: jak można usprawnić mózg i co wpływa na rozwój nowych połączeń nerwowych. Ponadto uczniowie mogą zgłębiać wiedzę o mózgu oglądając serię wykładów organizowanych przez Młyny Wiedzy. Na zakończenie Tygodnia Mózgu klasy zaprezentują zdobytą wiedzę w pracach na plakatach.

Autor: Joanna Lenkowska