Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

TV Dobrcz Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

W Strzelcach Górnych będzie aktywnie

Miło nam poinformować mieszkańców Strzelec jak i okolicznych miejscowości, iż dzięki uzyskanemu wsparciu od Urzędu Marszałkowskiego niedługo powstanie Strefa Aktywności i Wypoczynku.

Przypomnijmy pod koniec roku 2020 Wójt Gminy Andrzej Berdych zaprosił mieszkańców do wyrażenia opinii na temat dwóch koncepcji zagospodarowania terenu  w Strzelcach Górnych w ramach programu "Kształtowanie przestrzeni publicznej" w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W wyniku plebiscytu wygrała koncepcja nr 2. Gustowne ażurowe ławki z USB , leżaki, miejsce na ognisko, część rekreacyjno-wypoczynkowa wraz z stołami piknikowymi oraz siłownia z urządzeniami takimi jak: zestaw wielofunkcyjny workout, orbitrek, masażer pleców, twister oraz koła tai chai. Do tego łąka kwiatowa wraz z domkami dla owadów, biblioteczka,  pergola porośnięte bluszczem, energooszczędne oświetlenie, stojaki na rowery.

Wczoraj Urząd Gminy w Dobrczu został poinformowany, iż złożony wniosek uzyskał pozytywną ocenę i zostanie dofinansowaną kwotą 221 530,00 zł. Całość zadania to 348 211,70 zł.

Stosowna umowa o dofinansowanie zostanie podpisana przez Wójta Gminy Dobrcz w dniu 15 lipca br.

Zatem przed nami zorganizowanie przetargu, wyłonienie wykonawcy i realizacja przedsięwzięcia, na które mamy czas do 31 grudnia br.