Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

TV Dobrcz Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Informacje

Porady prawne

Doradca rolniczy

CZYSTE POWIETRZE

KOMUNIKACJA

Świętowaliśmy w Magdalence

W sobotę 7 sierpnia br. odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Magdalence.

Było to wydarzenie na które mieszkańcy sołectwa Magdalenka czekali już od dawna. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Dobrcz Moniką Kuberską oraz gospodarzem sołectwa, sołtysem Waldemarem Parszykiem. Poświęcenia nowo otwartego obiektu dokonał ks. Kanonik Andrzej Poteracki Proboszcz Parafii Kotomierz, a następnie zgromadzeni goście i mieszkańcy wysłuchali okolicznościowego koncert orkiestry dętej działającej przy GOK w Dobrczu.

Po części oficjalnej odbył się PIKNIK RODZINNY podczas którego mieszkańcy i przybyli goście mogli skorzystać z przygotowanego dla nich poczęstunku, a dzieci bawić się wspólnie z animatorami i rodzicami podczas czterogodzinnego bloku zabaw, tańców i konkursów z nagrodami.

Radość dzieci była ogromna. Różnorodność i intensywność zaproponowanych animacji sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie. Było wesoło, aktywnie i kolorowo, czyli tak jak lubią dzieci.

Ponadto podczas pikniku strażacy z OSP Dobrcz udzielali wskazówek z zakresu pierwszej pomocy medycznej poszkodowanemu oraz zaprezentowali sprzęt gaśniczy oraz sprzęt wykorzystywany podczas wypadków drogowych.

Sporym zainteresowaniem cieszył się także punktu Narodowego Spisu Powszechnego obsługiwany przez dwóch rachmistrzów.

Przypomnijmy jeszcze pokrótce, że całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 354 tysiące zł. Pomysł budowy zrodził się w 2008 roku. Wtedy właśnie rozpoczęto pooszukiwanie odpowiedniego miejsca. W roku 2015 położono kamień węgielny i ruszyła budowa. Przez wszystkie te lata bardzo wielu mieszkańców pracowało wytrwale, by projekt ten stał się rzeczywistością Początkowo budowa finansowana była z funduszu sołeckiego. W listopadzie 2020 roku Gmina podpisała umowę na dofinasowanie w kwocie ponad 133 tysiące złotych.