Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

TV Dobrcz Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

ZOSTAŃ UCZESTNIKIEM Klubu „Senior +”

Wójt Gminy Dobrcz uprzejmie informuje o uruchomieniu rekrutacji uczestników do Klubu „Senior +” z siedzibą w świetlicy wiejskiej w Magdalence.

Misją Klubu „Senior +” jest rozpoznawanie potrzeb seniorów oraz rozwijanie zainteresowań poprzez organizację atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. Gwarantujemy dobry zestaw bodźców. 

Jeśli jesteś:

  • mieszkańcem gminy Dobrcz w wieku 60 lat i więcej;
  • osobą nieaktywną zawodowo.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Klubie „Senior +” muszą wypełnić formularz rekrutacyjny - deklarację uczestnictwa wraz z załącznikami i złożyć dokumenty w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrczu ul. Długa 54, (w godzinach pracy Ośrodka: poniedziałek, środa, czwartek od 7:30 do 15:30, wtorek od 7:30 do 17:00, piątek od 07:30 do 14:00).

Formularz rekrutacyjny – deklarację uczestnictwa oraz załączniki można pobrać:

  • w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrczu,
  • ze strony internetowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrczu.

 

Rekrutacja ruszyła i czekamy na Państwa deklaracje. Liczba miejsc pozostaje ograniczona (21 osób). W przypadku zgłoszenia większej liczby uczestników spełniających powyższe kryteria niż ilość wolnych miejsc, decydować będzie kolejność zgłoszeń. Osoby, które spełnią wymogi, ale nie zostaną zakwalifikowane z powodu braku miejsc, zostaną umieszczone na liście rezerwowej.

Uczestnictwo w zajęciach organizowanych w Klubie „Senior +” będzie bezpłatne i dobrowolne.

Klub „Senior +” będzie czynny cztery razy w tygodniu, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych. Wszelkie szczegóły działalności Klubu „Senior +”, w tym godziny pracy zostaną udostępnione w najbliższym czasie.

O wynikach rekrutacji poinformujemy telefonicznie lub listownie.

Program wieloletni „Senior+” jest zadaniem publicznym finansowanym ze środków budżetu państwa. Wojewoda Kujawsko – Pomorski przyznał gminie Dobrcz środki finansowe w formie dotacji celowej w wysokości 47.171,20 zł. Całkowity koszt zadania publicznego wynosi 59.089,00 zł. Dotacja służy dofinansowaniu zakupu wyposażenia przeznaczonego do realizacji działalności Klubu „Senior+”. Celem operacyjnym Programu jest zapewnienie wsparcia seniorom, osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60 lat i więcej. 

 

Do pobrania:

  • Deklaracja uczestnictwa w Klubie „Senior +” w Magdalence

 

Osoba do kontaktu:

Dorota Ścigany 

Specjalista pracy socjalnej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrczu

Długa 54, 86-022 Dobrcz

tel. 52 364 10 21

e-mail : d.scigany@dobrcz.pl