Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

TV Dobrcz Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Piknik w Stronnie już za nami

W sobotę 11 wrześnie 2021 roku z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Stronno odbył się festyn rodzinny w ramach akcji #SzczepimySię z KGW.

 

Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych wraz z przewodniczącą KGW Stronno Agnieszką Matczyńską przywitali zebranych mieszkańców i zaprosili do wspólnego piknikowania.

W czasie festynu odbywały się szczepienia przeciwko COVID- 19 z których skorzystało 15 mieszkańców.

Dorośli mieszkańcy bardzo chętnie korzystali z mobilnego punktu spisowego, w którym rachmistrz pomagał spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym.

Poza tym dla uczestników festynu przygotowano wiele atrakcji takich jak strefa gastronomiczna lokalnych wyrobów przygotowanych przez KGW Stronno, strefa zabaw dla dzieci, a w niej m.in. malowanie buziek, zabawy balonowe, zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, różnego rodzaju konkursy i zabawy, dmuchana zjeżdżalnia basen z kulkami, gigantyczne bubble show.

Stoisko OSP Wudzyn przy, którym druhowie wraz z druhną opowiadali i zaprezentowali podstaw pierwszej pomocy. Wszyscy chętni mogli przejechać się wozem strażackim, zapoznać się ze sprzętem i przymierzyć ubrania koszarowe i specjalne.

Dzięki uprzejmości mieszkańcom Stronna dzieci korzystały z przejażdżki bryczką i kucykiem, chętnie również częstowały się pysznymi, darmowymi lodami od PAN VAN.

W ramach festynu odbył się również Letni Maraton Zumba Fitness, który przyciągnął liczną grupę zainteresowanych tancerzy.

Na zakończenie festynu odbyła się również impreza taneczna. Dzięki pięknej pogodzie towarzyszącej tego dnia festyn udał się znakomicie.

Autor: Marta Szulc