Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Kwartalnik - Dobrcz Nasza Gmina TV Dobrcz
Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Święto Niepodległości – wywieśmy biało-czerwone flagi!

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone corocznie 11 listopada to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów (1795–1918), nasz kraj odzyskał suwerenność. Pamiętajmy, że możemy zamanifestować swoją postawę patriotyczną wywieszając biało-czerwoną flagę. Zachęcamy do tego wszystkich naszych mieszkańców gminy.

Flaga narodowa to oficjalny znak symbolizujący suwerenność państwa. Biało-czerwona flaga to symbol dumy z naszej historii – to symbol wspólnoty narodowej. Biało-czerwony sztandar to symbol Polski, Polaków i wszystkiego co się z polskością wiąże. Pod tymi barwami nasi przodkowie walczyli o wolność, a w czasach pokoju budowali dobrobyt kraju.

 

Polska flaga wywodzi się z herbu. Biel jest odwzorowaniem białego Orła, zaś czerwień pochodzi z tarczy herbowej. Biel to duchowa czystość, zaś czerwień to odwaga i waleczność. Nasza kolorystyka mówi więc kim jesteśmy oraz  kim powinniśmy być.

 

Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami!

Wywieśmy flagi!