Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Kwartalnik - Dobrcz Nasza Gmina TV Dobrcz
Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

PROW 4.2 – Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój (nabór tematyczny PKD i RHD)

Rodzaj wsparcia: DOTACJA

Finansowanie: REFUNDACJA (+ możliwość uzyskania zaliczki)

Wysokość wsparcia: Min. 10.000 zł, do 50 % kosztów kwalifikowalnych.
Pomoc przyznaje się i wypłaca do wysokości limitu, który w okresie realizacji Programu wynosi 500.000 zł, w przypadku wnioskodawców wymienionych w punkcie 1 oraz 200.000 zł, w przypadku podmiotów określonych w punkcie 2.

Wnioskodawcy mogą uzyskać zaliczkę. Warunkiem wypłaty zaliczki jest ustanowienie dodatkowego zabezpieczenia właściwego wydatkowania zaliczek w postaci jednej wybranej z pięciu dopuszczalnych form zabezpieczeń, m.in. gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, odpowiadającej 100% kwoty zaliczki.

Wkład własny: min. 50%

Czas trwania projektu: do 30.06.2025

Na co można uzyskać wsparcie ?

Koszty:
1. Zakupu (wraz z instalacją) maszyn lub urządzeń
2. Budowy, rozbudowy, nadbudowy, przebudowy lub remontu połączonego z modernizacją budynków i budowli wykorzystywanych do produkcji, magazynowania, handlu hurtowego lub kontroli laboratoryjnej produktów rolnych (obiektów podstawowych)
3. Zakupu środków transportu
4. Przygotowania dokumentacji technicznej operacji,

 

Szczegóły: https://granty.pl/477633/

Autor: Granty.pl