Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Kwartalnik - Dobrcz Nasza Gmina TV Dobrcz
Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Co nam w sercach gra

Wczoraj tj. 14 grudnia w Gminnym Ośrodka Kultury odbyło się otwarcie wystawy fotografii „Podróż w czasie - nowoczesna izba pamięci”

To niezwykle miłe, że zechcieli Państwo pojawić się dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury i dokonać wspólnie z nami swoistego podsumowania projektu unijnego pod nazwą „Co nam w serach gra- zachowanie dziedzictwa kulturowego w Gminie Dobrcz” mówił wczoraj Wójt Gminy Andrzej Berdych.

Projekt, który był przygotowywany w naszej gminie w roku 2021, przy wsparciu programu unijnego w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
Celem projektu „Co nam w sercach gra” było zachowanie dziedzictwa kulturowego i tradycji lokalnych.
Dziedzictwo kulturowe to ważny czynnik życia i działalności każdego człowieka. Stanowi ono dorobek materialny i duchowy poprzednich pokoleń, jak również dorobek naszych czasów. Oznacza wartość – materialną lub niematerialną – przekazaną przez przodków i określającą naszą kulturę.

W ramach operacji zrealizowano następujące zadania:
1. Wyposażono Orkiestrę Dętą Dobrcz w instrumenty i stroje
2. Zakupiono stroje ludowe dla członkiń Koła Rękodzielniczego
3. Zorganizowano wystawę pt. „Podróż w czasie - nowoczesna izba pamięci” przy dużym wsparciu Panów Szczepana Fokcińskiego, Waldemara Kawińskiego oraz Dariusza Karbowskiego, którym składamy szczególne podziękowania za udostępnienie zdjęć z prywatnych zbiorów.

Całość zadania wyniosła 48.890,73 zł a dofinansowanie 31.109,17 zł. Wkład własny w kwocie 17.781,56 zł został pokryty z budżetu gminy.