Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

TV Dobrcz Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Informacje

„Kampania Kolejowe ABC”

Dnia 18.03.2022r. dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. por. Wacława Tarnowskiego w Wudzynie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa na dworcach, peronach, w pociągach i na przejazdach kolejowo-drogowych.

Podczas zajęć organizowanych przez Urząd Transportu Kolejowego z Warszawy wykorzystywane były pomoce dydaktyczne, takie jak aplikacja interaktywna czy mobilne miasteczko kolejowe. Dzieci zdobyły wiedzę na temat prawidłowego przekraczania przejazdów kolejowych, bezpiecznego zachowania w pobliżu torów, w pociągu, na dworcu i peronie. Poznały również znaki drogowe stawiane przed przejazdami kolejowymi, dowiadują się, gdzie można kupić bilet na pociąg i do kogo należy zgłosić się w przypadku zaobserwowania niebezpiecznej sytuacji podczas podróży. Po interesujących zajęciach wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety bezpiecznego podróżnika zawierające książki edukacyjne, zestawy odblasków oraz maskotki, bohatera projektu – nosorożca Rogatka.

Autor: mgr Małgorzata Lemieszka, mgr Iwona Wojciechowska