Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Kwartalnik - Dobrcz Nasza Gmina TV Dobrcz
Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Projekt pt. " Bezpieczny pieszy w ruchu drogowym " zrealizowany

Stowarzyszenie na Rzecz rozwoju wsi Kozielec i Okolic pozytywnie zakończyło projekt, który był realizowany w ramach Funduszu Małych Grantów i współfinansowany przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego w dwóch szkołach w gminie Dobrcz: Szkole Podstawowa w Strzelcach Górnych oraz Zesple Szkół Podstawowych w Borównie.

Celem projektu było promowanie zasad bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Partnerami w projekcie byli:
- Szkoła Podstawowa w Strzelcach Górnych
- Zespół Szkół w Borównie
- Lokalna Grupa Działania Trzy Doliny
- Towarzystwo Rozwoju Gminy Dobrcz
- Stowarzyszenie Wsparcia Aktywności i Przedsiębiorczości Kobiet "Jestem Aktywna"
- Vb ubezpieczenia i Finanse Violetta Batka
W warsztatach wzięło udział ponad 200 uczniów z następujących grup wiekowych:
1. Uczniowie klas 4-8
2. Uczniowie klas 1-3
3. Uczniowie klas 0 oraz przedszkola
Cel projektu został zrealizowany poprzez przeprowadzenie konkursów z wiedzy oraz plastycznych w trzech grupach wiekowych, wszyscy otrzymali odblaski i dyplomy a finaliści drobne upominki. Uczestnicy spotkali się także z młodszym aspirantem Mirosławem Barylakiem z komendy policji w Koronowie, który poprowadził prelekcję na temat zasad bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Najmłodsi zapoznali się z pracą i wyposażeniem Inspekcji Transportu Drogowego. Ciekawe i inspirujące warsztaty poprowadził Pan Sławomir Piotrowski udowadniając, że Odblaski Ratują Życie.

Serdecznie gratulujemy inicjatywy !