Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Kwartalnik - Dobrcz Nasza Gmina TV Dobrcz
Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Zabawa połączona z ważnym przekazem

Wczoraj (20.09.2022r.) z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrczu została przeprowadzona akcja pn. „Bezpieczny Przedszkolak”.

Dzieci z gminnych Przedszkoli dzięki mobilnemu miasteczku ruchu drogowego uczestniczyły w scence dotyczącej zastosowania zasad bezpieczeństwa na drodze, przygotowanej przez Policjantów z Komisariatu w Koronowie. Policjanci w oryginalny i dostosowany do wieku sposób zreferowali także najważniejsze zasady, które powinien stosować każdy uczestnik ruchu. Ku uciesze najmłodszych miał miejsce również występ szczudlarzy oraz pokaz artystyczno-cyrkowy. Występy przygotowały także przedszkola – dzieci wykonywały przygotowane układy taneczne oraz śpiewały m.in. piosenki związane z bezpieczeństwem. Każda placówka otrzymała z okazji przypadającego święta prezent w postaci chusty klanza, która często jest wykorzystywana przy zabawach animacyjnych. Z reakcji przybyłych gości wynika, że Dzień Przedszkolaka był dla nich ciekawym wydarzeniem, podczas którego dzięki przygotowanym atrakcjom, przy odrobinie zabawy można było zastosować ważny przekaz związany z bezpieczeństwem. Akcja została sfinansowana przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach działań profilaktycznych.