Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Kwartalnik - Dobrcz Nasza Gmina TV Dobrcz
Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Ponownie uruchamiamy możliwość zakupu węgla - orzech i ekogroszek

Szanowni mieszkańcy gminy Dobrcz, informujemy, iż ponownie istnieje możliwość zakupu węgla. Procedurę zakupu węgla oraz dane do przelewu można znaleźć na stronie: http://gminadobrcz.pl/a,9738,wegiel-na-terenie-gminy .

Ponadto do dnia 15 kwietnia 2023 r. mieszkańcy mogą składać wnioski o preferencyjny zakup węgla dla gospodarstw domowych za okres od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r. Wnioski należy składać do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrczu.

Nowelizacja rozporządzenia Ministra Aktywów Państwowych z dnia 2 listopada 2022 r. w sprawie ilości paliwa stałego dostępnej dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego, umożliwia przeniesienie niewykorzystanego w 1. okresie zapotrzebowania na następny okres.

W przypadku, gdy do dnia 31 grudnia 2022 r. nie dokonano zakupu paliwa stałego albo dokonano zakupu paliwa stałego w ilości mniejszej niż 1 500 kg, to niewykorzystana ilość paliwa stałego powiększa limit na 2. okres (tj. od 1 stycznia 2023 r.).
W razie pytań prosimy o kontakt z pracownikami Urzędu Gminy w Dobrczu pod nr (52) 364 10 19 lub (52) 364 80 48.