Wspomnienie z Dnia Babci i Dziadka

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 marca 2016

Choć już szykujemy się do kolejnych świąt dzieci ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych wspominają Dzień Babci i Dziadka. 

Święto tak ważnych osób w życiu każdego dziecka należy do jednych z najbardziej ulubionych uroczystości w szkole. Każdy wnuk cieszy się na samą myśl, że babcia i dziadek przyjdą, by zobaczyć wspaniałe efekty ich przygotowań, że usłyszą jak śpiewają, jak ich kochają i jak dla nich tańczą. W oprawie niemałą rolę odegrały mamy, które zadbały o poczęstunek i o to, by każda babcia i każdy dziadek mógł poczuć się jak gość i odebrać należne im honory.
Dzieci z klasy drugiej przygotowywały się do tej uroczystości z wielką starannością. Wraz z wychowawczynią przygotowali program artystyczny złożony z wierszy, piosenek i tańca Krakowiaka. Każda rodzina dziadków otrzymała własnoręcznie wykonany prezent – Zeszyt na przepisy ozdobiony techniką patchworku, zawiązywany na wstążeczkę oraz piękne czerwone serce.
Nie był to jednak koniec niespodzianek. Wychowawczyni zaprosiła gości do odsłuchania wypowiedzi dzieci nagranych podczas jednej z lekcji. Dzieci mówiły za co kochają babcię i dziadka. Różne spontaniczne słowa wywoływały uśmiech i wzruszenie dziadków. O tym jak niewiele, a tak wiele jest ważne dla małych dzieci, można się przekonać słysząc kilka wypowiedzi: „Kocham moją babcię za to, że robi mi herbatkę”, „ ja kocham babcię za to, że mogę z nią iść karmić kury”, „a ja kocham za to, ze babcia mówi żebym się nie przejmowała i mnie pocałuje” , „a dziadka kocham za to, ze bawi się z nami i wyjmuje nam zabawki”, „za to że dziadek gra ze mną w gry planszowe”, „ja za to, że mogę z nim wszędzie jeździć”.
W ostatniej części odbyły się konkursy. Zadaniem babć było odnalezienie pod chustą animacyjną swojego wnuka lub wnuczkę. Dziadkowie natomiast musieli współpracować ze swoimi wnukami podczas budowy konstrukcji przestrzennej na czas.
Był to wieczór łączący trzy pokolenia, i okazja do rozmów oraz poznania szkoły i sali swoich pociech.
Artykuł przesłała Joanna Lenkowska.

Źródło informacji: Joanna Lenkowska

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Występ artystyczny

  Występ artystyczny

 • Powiększ zdjęcie Babcie i dziadkowie

  Babcie i dziadkowie

 • Powiększ zdjęcie Zabawy z dziadkami

  Zabawy z dziadkami