Zarządzanie przedsiębiorstwem w V klasie

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 czerwca 2016

W piątek 10 czerwca gościła w naszej placówce Pani dr inż. Anna Jakubczak, adiunkt na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Pani doktor przeprowadziła zajęcia skierowane dla klas piątych dotyczące ekonomii, a w szczególności zarządzania przedsiębiorstwem. Uczniowie zostali podzieleni losowo na 8 zespołów o strukturze „lider – negocjator – pracownik” symbolizujących przedsiębiorstwa. Zadaniem zespołów było zarządzanie przedsiębiorstwem i „produkcja cukierków”. Zostały jasno i precyzyjnie wytyczone obowiązki:

lider kierował całą strukturą i odpowiadał za strategiczne decyzje, bezpośrednio nie pracował nad produkcją, był reprezentantem firmy na zewnątrz;

negocjator odpowiadał za kontakty z innymi przedsiębiorstwami, negocjował wymiany i kontrakty handlowe;

pracownik zajmował się wyłącznie produkcją, lecz wykonywał swoje obowiązki z opaską na oczach kierowany w sposób słowny przez negocjatora i lidera.

Wszyscy uczniowie byli bardzo podekscytowani przydzielonymi funkcjami i mocno zaangażowali się w powierzone zadania. Pani Jakubczak przedstawiała przed liderami szereg możliwości kierowania przedsiębiorstwem, zarządzania zasobami ludzkimi, rozwoju firmy na różnych rynkach. Liderzy podejmowali strategiczne decyzje, aby ich firmy działały jak naj sprawniej na wolnym rynku.

Po niemal dwugodzinnych zmaganiach z materią ekonomiczną liderzy publicznie przedstawili efekty swojej produkcji i zaprezentowali własne przedsiębiorstwa.

Najlepsze zespoły zostały wyróżnione, a wszyscy uczniowie zostali obdarowani licznymi nagrodami przygotowanymi przez prowadzącą. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Annie Jakubczak za tak realistyczne zajęcia z ekonomii i liczymy na kolejne wciągające spotkania.

Źródło informacji: Jerzy Skarbiński | Publikujący: Magdalena Borowicz

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Lekcja zarządzania

  Lekcja zarządzania

 • Powiększ zdjęcie Lekcja zarządzania

  Lekcja zarządzania

 • Powiększ zdjęcie Lekcja zarządzania

  Lekcja zarządzania

 • Powiększ zdjęcie Lekcja zarządzania

  Lekcja zarządzania