Dofinansowanie na zakup paneli fotowoltaicznych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 lipca 2016

Wójt Gminy Dobrcz informuje, o możliwości złożenia wniosków o dofinansowanie w wysokości około 40 % na montaż paneli fotowoltaicznych. Deklaracje można składać do 31 lipca 2016 r. w Urzędzie Gminy Dobrcz pokój nr 4. Druki deklaracji dostępne na dole strony.

Stan zanieczyszczenia powietrza ma znaczący wpływ na zdrowie populacji ludzkiej oraz środowisko, w którym żyjemy. Emisja dużej ilości pyłów i gazów cieplarnianych do atmosfery, powstająca w trakcie spalania niskokalorycznych paliw stałych, jest częstą przyczyną schorzeń układu oddechowego, zwłaszcza u dzieci, i przyczynia się do degradacji środowiska naturalnego. Dodatkowym problem są stale rosnące koszty konwencjonalnych paliw, energii elektrycznej oraz cieplnej.

Mając na uwadze narastające problemy, Urząd Gminy w Dobrczu aktywnie prowadzi działania mające na celu poprawę stanu środowiska naturalnego oraz obniżenie kosztów energii elektrycznej i cieplnej. Proponujemy mieszkańcom pomoc w zdobyciu dofinansowania, przeznaczonego na budowę indywidualnych instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii do produkcji energii elektrycznej i energii cieplnej. W celu otrzymania takiego dofinansowania Urząd Gminy Dobrcz musi zebrać grupę co najmniej 25 chętnych osób.

Szacowany koszty inwestycji wraz z montażem będzie wynosił:

- Instalacja o mocy ok. 3 kW
ok. 12 paneli,18 m2 ,
koszt instalacji ok 25 000 zł (+8% VAT) ,
wkład własny ok 15 000 zł

Ponadto istnieje możliwość rozłożenia kosztów na dogodne dla Państwa raty.

Źródło informacji: A.Radtke | Publikujący: Magdalena Borowicz

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Fotowoltaika

    Fotowoltaika