Turniej tenisa stołowego pracowników samorządowych

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 maja 2017

27 maja 2017r. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Dobrczu rozegrano XVI Turniej Tenisa Stołowego dla pracowników samorządowych i radnych powiatu bydgoskiego. W Turnieju wzięło udział 6 reprezentacji gmin. Udział wzięły następujące gminy: Koronowo, Nowa Wieś Wielka, Solec Kujawski, Osielsko, Dobrcz i Białe Błota.

Utworzone zostały dwie grupy eliminacyjne, w grupie A grały gminy Koronowo, Osielsko i Białe Błota. Pierwsze miejsce w grupie zajęło Osielsko, drugie Białe Błota a trzecie Koronowo. Do półfinałów awansował Osielsko i Białe Błota. W grupie B grały drużyny Solca Kujawskiego, Dobrcza i Nowej Wsi Wielkiej. Pierwsze miejsce w tej grupie zajął Solec Kujawski, drugie miejsce Dobrcz i trzecie miejsce Nowa Wieś Wielka.
W półfinałach Osielsko pokonało Dobrcz 3:1 a Solec Kujawski pokonał Białe Błota 4:0.
W finale Solec Kujawski pokonał po zaciętej walce Osielsko 3:2 i został zwycięzcą Turnieju, Osielsko zajęło drugie miejsce. W meczu o trzecie miejsce Dobrcz pokonał Białe Błota 3:1. Mecz o piąte miejsce zakończył się zwycięstwem Koronowa nad reprezentacją Nowej Wsi Wielkiej 3:1. Po Turnieju drużynowym rozegrano turniej indywidualny, w którym pierwsze miejsce zajął Kamil Pater z Solca Kujawskiego, drugie miejsce zajął Dawid Garboliński z reprezentacji Osielska, trzecie miejsce zajął Krzysztof Arkuszewski z Dobrcza. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Marzena Fabiniak z Koronowa, która pokonała Martę Wendland z Nowej Wsi Wielkiej. Organizatorem Turnieju jak co roku było Starostwo Powiatowe, Zespół Szkół w Dobrczu, GLKS Dobrcz i Gmina Dobrcz. Otwarcia Turnieju dokonała dyr. Zespołu Szkół w Dobrczu Zinaida Ignaczak. Puchary i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Gminę Dobrcz i GLKS wręczali : Starosta Bydgoski Wojciech Porzych i Wójt Krzysztof Szala. Nad sprawnym przebiegiem Turnieju czuwali: Barbara Majka i Marek Ciesielski.
Drużyny wystąpiły w następujących składach:
Solec Kujawski – Łukasz Czarczyński, Kamil Pater, Waldemar Ostrowski,
Sebastian Mędlewski, Robert Wojewódzki,
Koronowo – Marzena Fabiniak, Łukasz Wolski, Marek Tomaszewski
i Waldemar Sienkiewicz
Nowa Wieś Wielka – Mariusz Wendland, Zdzisław Wendland, Marta Wendland
i Romuald Góralczyk
Osielsko – Dawid Garboliński, Lech Cichocki, Piotr Berus, Michał Grzelak.
Dobrcz – Mirosław Wernerowicz, Lechosław Brzozowski, Piotr Brzeziński
Krzysztof Arkuszewski,
Białe Błota – Janusz Lewandowski, Leszek Rogala, Krzysztof Górski,
Zbigniew Kielak,
Puchary i dyplomy dla najmłodszego uczestnika Turnieju i najstarszego odebrali odpowiednio Marta Wendland i Zbigniew Kielak. Następny Turniej w maju przyszłego roku.

 

Autor zdjęć: GLKS | Źródło informacji: Marek Ciesielski | Publikujący: Anna Kutkowska

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Uczestnicy turnieju

  Uczestnicy turnieju

 • Powiększ zdjęcie Uczestnicy turnieju

  Uczestnicy turnieju

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie