Turniej szachowy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 czerwca 2017

W dniach od 28 maja 2017r. do 31 maja 2017r. odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Szachach w miejscowości Pokrzywna, woj. opolskie. Do rywalizacji włączyła się w tym roku po raz pierwszy reprezentacja Szkoły Podstawowej w Borównie.

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Aleksandra Bonin (klasa VI b), Stanisław Paprocki (klasa VI b), Antoni Paprocki (klasa V) i Franciszek Paprocki ( klasa III b) osiągnęli nie lada sukces. W konkursie drużynowym zajęli VII miejsce w Polsce (łącznie startowały 32 drużyny), w klasyfikacji indywidualnej Antoni Paprocki zdobył II lokatę (na startujących 32 zawodników) na II szachownicy.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom! W trudnych zmaganiach, trwających 3 dni, pokonali doświadczonych zawodników i to w pięknym stylu. Z dnia na dzień z 16 miejsca poszybowali na 7 pozycję. Nie zrażali się porażkami, a wręcz przeciwnie, mobilizowały ich one do jeszcze większego wysiłku. No i efekty przyszły szybko.

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Szachach Drużynowo Szkół Podstawowych miały miejsce w miejscowości Pokrzywna położonej w Górach Opawskich. Gościliśmy w ośrodkach wypoczynkowych "Chrobry" i "Sudety", położonych w otoczeniu przepięknej roślinności. Z okien pokojów mieliśmy widok na okoliczne góry. Dla nas, mieszkańców raczej płaskich terenów, była to duża atrakcja. Po trudach rywalizacji ,wieczorami, udało się nam trochę pozwiedzać. Przemieściliśmy się na drugą stronę naszej granicy do Czech i zwiedziliśmy miejscowość Jesionik, położoną w kraju ołomunieckim, leżącą w Górach Opawskich, na pograniczu Wysokiego Jesionika i Gór Złotych. Kolejnego dnia odwiedziliśmy wieś Moszna, w której położona jest zabytkowa rezydencja, wybudowana przez Franza Huberta Wincklera. Zamek, zgodnie z fantazją Franza Huberta , ma 365 pomieszczeń i 99 wież. Naszym szachistom od razu skojarzył się z architekturą Hogwartu (Szkoła Magii i Czarodziejstwa).

Na koniec chcielibyśmy podziękować opiekunom: Pani Eli Paprockiej, Panu Maciejowi Bonin oraz Pani Małgorzacie Nawrockiej, bo bez ich wydatnej pomocy przedsięwzięcie nie doszłoby do skutku.

Szczególne podziękowania należą się również sponsorom: Wójtowi Gminy Dobrcz, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Borównie, ponieważ bez ich wsparcia finansowego, być może, nasz udział w tej szlachetnej rywalizacji nie byłby możliwy.

Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy.

Źródło informacji: ZS Borówno | Publikujący: Magdalena Borowicz

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Turniej szachowy

    Turniej szachowy

  • Powiększ zdjęcie Turniej szachowy

    Turniej szachowy