RPO na ścieżki rowerowe

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 grudnia 2017

W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się kolejna ceremonia wręczenia umów o dofinansowanie, ze środków naszego Regionalnego Programu Operacyjnego,  projektów w dziedzinie edukacji i włączenia społecznego, innowacji w firmach oraz przedsięwzięć związanych z kreowaniem alternatywy dla komunikacji samochodowej i poprawą bezpieczeństwa na drogach. W spotkaniu brał udział Wójt Gminy Dobrcz Krzysztof Szala oraz Skarbnik Gminy Joanna Chylewska.

Gmina Dobrcz była jednym z beneficjentów, którzy starali się o dofinansowanie na rozbudowa drogi powiatowej 1504C Trzebień-Niemcz-Bydgoszcz, polegająca na wykonaniu ścieżki rowerowej od Kotomierza do Nekli. Wartość całkowita projektu 3 767 104,04 a całkowite dofinansowanie wyniesie 3 200 156,53.
Projekt zakłada rozbudowę drogi nr 1504, polegającą na wykonaniu ścieżki rowerowej o długości 6 230 m, na odcinku od miejscowości Kotomierz do miejscowości Nekla, a także zjazdów do posesji, wykonaniu chodników i peronów autobusowych, przebudowy skrzyżowań dróg gminnych, wykonaniu kanału technologicznego i trzech hybrydowych punktów świetlnych, oraz montaż stacji naprawy rowerów. Realizacja projektu ma poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, ulepszenie integracji różnych gałęzi transportu oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza, hałasu i zatłoczenia.

Autor zdjęć: Łukasz piecyk dla UMWKP | Autor / Publikujący: Magdalena Borowicz

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Wręczenie umów

    Wręczenie umów