Jesteś tutaj: Start / OCHRONA ŚRODOWISKA / KONKURS

KONKURS

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 kwietnia 2018

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Piotr Całbecki zaprasza do składania zgłoszeń uczestnictwa w szóstej edycji konkursu „Dziedzictwo wieków”.

Celem Konkursu jest:

  • wyróżnienie prac konserwatorskich i restauratorskich przy zabytkach województwa kujawsko-pomorskiego, cechujących się wysoką jakością oraz szczególną dbałością o kompleksowe przywrócenie im świetności i utrwalenie ich kulturowej wartości,
  • promocja dobrych wzorów realizacji prac przy zabytku,
  • uhonorowanie autorów szczególnych osiągnięć związanych z opieką nad zabytkami i ochroną zabytków.

W 2016 roku zmieniony został regulamin przyznawania nagród poprzez rozszerzenie katalogu wnioskodawców, którzy mogą składać wnioski o przyznanie nagrody obiektom lub osobom zasłużonym na polu ochrony i konserwacji zabytków:

  • wnioski w kategorii I mogą składać właściciele, posiadacze i zarządcy obiektów zabytkowych, jednostki samorządu terytorialnego, stowarzyszenia, fundacje działające na polu ochrony i opieki nad zabytkami, służby konserwatorskie oraz muzea.
  • wnioski w kategorii II, mogą składać podmioty określone w ust. 1 oraz Marszałek Województwa z własnej inicjatywy.

W związku z tym, że termin składania zgłoszeń, zgodnie z regulaminem, wypada w roku bieżącym w niedzielę 30 kwietnia, a Zarządzeniem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego, dzień 2 maja br., jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego, termin końcowy naboru zgłoszeń zostaje przedłużony i mija 4 maja 2017 roku. Decyduje data wpływu do urzędu.

Medal Hereditas Saeculorum będący nagrodą w Konkursie ma promować najważniejsze, najlepiej przeprowadzone przedsięwzięcia konserwatorskie i restauratorskie wyróżniając zarządców zabytków i wykonawców prac (kategoria I), a także osoby i instytucje posiadające szczególne osiągnięcia w tej dziedzinie (kategoria II). Uroczystość wręczenia medali laureatom jest przewidziana podczas wojewódzkiej inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa 2017.

Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin, formularz zgłoszenia oraz lista Laureatów poprzednich edycji konkursu są dostępne na stronie: www.kujawsko-pomorskie w zakładce Kultura / Dziedzictwo wieków.
Regulamin konkursu tutaj.

Wniosek zgłoszeniowy tutaj

Autor / Publikujący: Magdalena Borowicz

Galeria

  • Powiększ zdjęcie logo

    logo