Lekarz weterynarii, psycholog, technik informatyk a może fryzjer?

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 grudnia 2018
W 2018 r. Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu zorganizował VI edycję konkursu "Mój wymarzony zawód". Konkurs kierowany był do szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Cel, jaki przyświeca konkursowi to zachęcenie młodych osób do zapoznawania się z informacjami o rynku pracy, jak również podniesienie świadomości wśród uczniów o wadze decyzji edukacyjnych, jakie podejmują naetapie gimnazjum/szkoły podstawowej oraz to, że decyzje te będą miały wpływ na ich sytuację zawodową w przyszłości.
W tegorocznej edycji konkursu, udział wzięło 512 uczniów z 127 szkół gimnazjalnych i podstawowych z 21 powiatów województwa kujawsko-pomorskiego. Uczniowie wybrali 168 różnych zawodów, ale najczęściej chcieliby zostać: lekarzem weterynarii, psychologiem, technikiem informatykiem czy fryzjerem.
Wśród 15 zwycięzców znalazł się uczeń Zespołu Szkół w Borównie Remigiusz Burczyński, który chciałby zostać strażakiem. Komisja wyłoniła jeszcze 15 osób, które otrzymały wyróznienia i tu również znalazł się przedstawiciel Borówna - Michał Dadak z zawodem: mechanik pojazdów samochodowych.
Warto wspomnieć o nagrodach - laureaci otrzymają tablet Lenovo TAB48 a wyróżnieni Xiaomi Mi Power Bank. Nagrody zostaną dostarczone po Nowym Roku za pośrednictwem szkół.

Serdecznie gratulujemy i życzymy, aby Wasze marzenia się spełniły, a wybrany zawód okazał się „strzałem w 10”.

W zamieszczonych dokumentach zawarte są listy zwycięzców, zgłoszone przez nich opisy wymarzonych zawodów oraz ciekawe informacje dotyczące rynku pracy w naszym województwie.

Źródło informacji: Jerzy Skarbiński SP Borówno | Publikujący: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Konkurs “Mój wymarzony zawód”

    Konkurs “Mój wymarzony zawód”