Stronno ul. Topolowa

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 grudnia 2018

Pytanie Mieszkanki: Witam, jestem mieszkanką Stronna a dokładnie ul. Topolowej, która jest w stanie fatalnym. Wprowadziliśmy się jakieś 4 lata temu i ruch na tej drodze był bardzo mały, niestety szybko się to zmieniło. Droga od strony Karczemki jest dużym niebezpieczeństwem nie ma ograniczenia prędkości w ciągu 4 lat zniszczony płot mieliśmy 2 razy, hydrant, który zagraża czeka tylko aż ktoś w niego uderzy, czy ktoś z gminy byłby i chciałby zobaczy stan tej drogi. Dodatkowo samochody ciężarowe robią sobie skrót przez Stronno i asfalt jest niszczony. Proszę o jakąkolwiek interwencje gdyż idzie zima a w tych ciemnościach nie trudno o wypadek.

Odpowiedź: W odpowiedzi na Pani zapytanie informuję, że zdaję sobie sprawę ze stanu nawierzchni drogi ul. Topolowa w Stronnie, jednak ograniczone środki finansowe w budżecie Gminy Dobrcz nie pozwalają mi na realizację wszystkich potrzeb mieszkańców w jednym roku. Droga z pewnością będzie częściowo remontowana  w ramach bieżących remontów nawierzchni asfaltowych, tak jak co roku.
Zapewniam, że poprawa komfortu ruchu drogowego mieszkańców naszej gminy nie jest mi obojętna, dlatego też w kwestii modernizacji ww. ulicy mam plany na jej poszerzenie oraz ułożenie nowej nakładki asfaltowej. Przebudowa jednak tej drogi uzależniona jest od środków finansowych zabezpieczonych w budżecie Gminy Dobrcz oraz decyzji Rady Gminy.
W kwestii ograniczenia prędkości na przedmiotowej ulicy, to przy wjeździe do Stronna od miejscowości Karczemka jest znak B-33 ograniczający prędkość do 40km/h. W przypadku przekraczania prędkości przez pojazdy, sprawę należy zgłosić na policję celem podjęcia odpowiednich działań.

Źródło informacji: Wójt Gminy Dobrcz | Publikujący: Anna Kutkowska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Pytanie

    Pytanie