Kochamy, słuchamy, rozmawiamy – kampania „Postaw na rodzinę!”.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 lutego 2019

Gmina Dobrcz po raz drugi przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno - edukacyjnej prowadzonej przez Krakowską Akademię Profilaktyki, współpracującą z samorządami w całej Polsce, której misją jest aktywne wspieranie instytucji i osób, przeciwdziałających problemom społecznym. W roku 2018 realizowano kampanię  „Dopalacze – powiedz stop!", natomiast w bieżącym roku Gmina Dobrcz przystąpiła do kampanii „Postaw na rodzinę!”.

Kochamy, słuchamy, rozmawiamy – to hasło tegorocznej edycji kampanii „Postaw na rodzinę!”. Przed nadużywaniem alkoholu i innymi zachowaniami ryzykownymi chronią młodych ludzi dobre relacje z rodzicami. Tegoroczne materiały podpowiadają rodzicom, jak rozmawiać z dzieckiem, aby być na bieżąco z jego problemami. Prezentują przydatne zwroty i zwracają uwagę, czego unikać podczas konwersacji. Wyjaśniają, jak budować silne więzi.

Celem udziału w kampanii jest promowanie wartości rodzinnych. Kampania pomaga w podkreślaniu ważności rodziny w działaniach dotyczących profilaktyki uzależnień. Kształtowanie odpowiednich postaw od najmłodszych lat to najlepsza i najskuteczniejsza profilaktyka!

W działaniach uczestniczą szkoły z terenu Gminy Dobrcz oraz inne jednostki organizacyjne.

Źródło informacji: Lechosław Brzozowski Pełnomocnik Wójta ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych | Publikujący: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Postaw na rodzinę

    Postaw na rodzinę

  • Powiększ zdjęcie