Bezpłatna pomoc w przy sporządzeniu PIT-37 i PIT-38 i oświadczenia PIT-OP

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 kwietnia 2019

Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy informuje, iż wspólnie z Wójtem Gminy Dobrcz, podjęli inicjatywę mającą ułatwić mieszkańcom gminy dokonanie rozliczenia z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych za 2018 r. poprzez skorzystanie z usługi Twój e-PIT. Twój e-PIT to usługa wspierająca podatnika w wypełnianiu obowiązków podatkowych poprzez wykorzystanie danych, które posiada Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Skorzystanie z tej usługi to konkretne korzyści: oszczędność czasu, gwarancja bezpieczeństwa i brak spóźnienia się z rozliczeniem.

Zapraszamy 6 kwietnia 2019 r. (sobota) w godz. 9.00 - 14.00 do Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrczu, ul. Długa 52.

Pracownicy Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy pomogą podatnikom nieprowadzącym działalności gospodarczej oraz podatnikom, którzy uzyskują przychody z kapitałów pieniężnych, tj. składają PIT-37 oraz PIT-38 sprawdzić, zmodyfikować i wysłać rozliczenie PIT, które zostało dla nich przygotowane.

Pracowni I US będą również promować wśród emerytów i rencistów złożenie oświadczenia na formularzu PIT-OP. Dotyczy to podatników, którzy nie mają obowiązku składania zeznania podatkowego, gdyż rozliczeni zostali przez organ rentowy na formularzu PIT-40A, a którzy chcą przekazać 1% podatku dla wybranej organizacji pożytku publicznego.

PAMIĘTAJ!

w celu skorzystania z usługi Twój e-PIT należy mieć ze sobą następujące dane:

  1. kwotę przychodu z deklaracji za rok 2017,

  2. kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za rok 2018,

  3. kwotę nadpłaty lub zobowiążania z deklaracji za rok 2017

  4. dowód osobisty.

Źródło informacji: Magdalena Kluska Sekretarz Gminy | Publikujący: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie e-pit

    e-pit