Sukces młodych szachistów z SP w Borównie

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 czerwca 2019

15 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 66 w Bydgoszczy odbył się ostatni, 10 turniej Międzyszkolnej Ligii Szachowej, w której brali udział uczniowie z Zespołu Szkół w Borównie. Międzyszkolna Liga Szachowa jest ewenementem w skali kraju, to cykl 10 turniejów szachowych dla debiutantów oraz dzieci i młodzieży z kategoriami szachowymi. W trakcie roku, w turnieju wzięło udział ponad 270 uczestników z 60 szkół i przedszkoli.

W zawodach rewelacyjnie spisali się uczniowie z naszej gminy. Reprezentacja Zespołu Szkół w Borównie w składzie: Aleksandra Bonin, Bożydar Mierzwa, Ziemowit Mierzwa oraz bracia Franciszek, Antoni i Stanisław Paproccy w klasyfikacji generalnej zdobyła brązowy medal. Okazały puchar w rąk organizatorów, przedstawicieli władz samorządowych i Kuratorium Oświaty odebrały dzieci wraz z dyrektorem Szkoły Panem Jerzym Skarbińskim.

W klasyfikacji indywidualnej w grupie debiutantów Aleksandra Bonin wygrała grupę dziewcząt do lat 18, natomiast cały turniej dla osób z kategoriami szachowymi wygrał, deklasując rywali  Stanisław Paprocki, jego brat Antoni w klasyfikacji generalnej zajął 3 miejsce i 2. w grupie chłopców do lat 13.

Wielki szacunek należy się debiutantom- Oli i braciom Mierzwa, którzy udowodnili, że praca i talent przynoszą efekty. Bracia Paproccy, grający obecnie w krakowskim klubie, to wielokrotni finaliści Mistrzostw Polski, czołówka kraju w swoich grupach wiekowych.

3 miejsce w tak dużym i poważnym  turnieju to olbrzymi sukces szkoły z Gminy Dobrcz.

Źródło informacji: E.Paprocka | Publikujący: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska