Starostowie Dożynek 2019

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 sierpnia 2019

Funkcję tegorocznych Starostów Dożynek Gminy Dobrcz pełnić będą Hanna Kupczyk oraz Tomasz Malon.

Ważną rolę podczas dożynek gminnych pełnić będą starostowie, którzy przekażą symboliczny bochen chleba wypieczonego z tegorocznych zbiorów włodarzom gminy Panu Andrzejowi Berdych Wójtowi Gminy Dobrcz oraz Pani Monice Kuberskiej Przewodniczącej Rady Gminy Dobrcz.

Starościna Pani Hanna Kupczyk z mężem Krzysztofem od 5 lat prowadzą gospodarstwo rolne odziedziczone po rodzicach. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji roślinnej – zboża, kukurydza i trawy. Jego powierzchnia wraz z dzierżawami wynosi 40ha. Wychowują trójkę dzieci: Joannę (4 l.), Julię (3 l.) i Przemysława (1 rok). Dodatkowo zajmują się handlem detalicznym prowadząc sklepy spożywcze umiejscowione w naszej gminie.

Starosta Pan Tomasz Malon wraz z żoną Anitą prowadzi gospodarstwo rolne, które przejął po swoich rodzicach w roku 1996. Gospodarstwo zajmowało wtedy powierzchnię 14h. Obecnie razem z dzierżawami jego areał wynosi 40 h.  Gospodarstwo specjalizuje się w hodowli bydła opasowego, która obecnie liczy 130 szt. Uprawia się w nim głównie kukurydzę, pszenicę oraz lucernę, które przeznaczane są na paszę dla zwierząt. Pan Tomasz jest ojcem trojga dzieci, 15-letniego Jakuba, 13-letniego Huberta oraz 1,5 rocznej Amelki.

 

 

 

Szanowni Mieszkańcy.

Poniżej przedstawiamy rozkład jazdy autokaru, który w dzień dożynek bezpłatnie będzie przewoził mieszkańców na miejsce dożynek.

Przypominamy, iż dożynki odbędą się 24 sierpnia 2019r. w Gospodarstwie Agroturystycznym Olszynki w Gądeczu.

( w załączniku rozkład autokaru)

 

 

 

 

Autor / Publikujący: Dariusz Karbowski

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie