Jeszcze raz o egzaminie ósmoklasisty... Brawo Borówno!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 września 2019

15, 16 i 17 kwietnia 2019 roku w całej Polsce uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. W naszej szkole, Szkole Podstawowej w Borównie, młodzież z klas 8a i 8b również podjęła się tego wyzwania. Wszyscy mieli wiele obaw, czy aby na pewno poradzimy sobie z tym zadaniem.

Nauczyciele i uczniowie pracowali bardzo intensywnie i to nie tylko w roku szkolnym 2018/2019 , który bezpośrednio poprzedzał egzamin zewnętrzny. Działania podejmowane przez uczniów i nauczycieli, trwające od klasy „0” do klasy ósmej, przyniosły fenomenalny wynik. W tym miejscu należy podziękować Dyrektorowi, wszystkim nauczycielom pracującym w naszej placówce, rodzicom i pracownikom obsługi, bo tylko ich harmonijna współpraca mogła przynieść taki efekt. A był on następujący.

Jeżeli chodzi o język polski to średni wynik krajowy wynosił 63%, województwa kujawsko-pomorskiego 60 %, a Szkoły Podstawowej w Borównie 69,7 %. Osiągnęliśmy więc wynik 16 punktów procentowych większy od średniego wyniku wojewódzkiego.

O wiele korzystniej wypadły wyniki naszych uczniów, jeżeli chodzi o matematykę. Tutaj średni wynik krajowy to 45%, naszego województwa 42 %, Szkoły Podstawowej w Borównie 54,2 %. I tu znowu okazaliśmy się lepsi, ale aż o 29 punktów procentowych od średniego wyniku wojewódzkiego.

Kolej na język angielski. W tym przypadku średni wynik krajowy to 59%, wojewódzki 55 %, Szkoła Podstawowa w Borównie osiągnęła wynik 62,8%. Dało to wynik o 14 punktów procentowych lepszy od wyniku wojewódzkiego.

Wyniki osiągnięte przez uczniów naszej placówki zostały dostrzeżone przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy i  naszemu panu Dyrektorowi mgr Jerzemu Skarbińskiemu  został wręczony List Gratulacyjny, wystosowany przez Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty pana Marka Gralika. Uroczyste wręczenie tego listu miało miejsce 26.08.2019 roku podczas narady dyrektorów placówek oświatowych województwa kujawsko- pomorskiego w Bydgoszczy. Gratulujemy uczniom tak wspaniałych efektów pracy, trwającej przez cały okres uczęszczania do naszej szkoły, Szkoły podstawowej w Borównie !

Źródło informacji: Jezrzy Skarbiński | Publikujący: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie List Gratulacyjny

    List Gratulacyjny