“Zostań w domu”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 marca 2020

Taki apel aktualnie płynie do nas z wielu stroni. I sami też kierujemy go do naszych bliskich i przyjaciół. Tylko co zrobić, kiedy terminy zmuszają nas do złożenia lub uzyskania jakiś dokumentów w ZUS, US, USC lub urzędzie gminy?

Internet jest tym środkiem komunikacji, który może nam w tym pomóc. Ze zdecydowana większością instytucji publicznych można komunikować się elektronicznie. Nie tylko wysyłając maila, ale także składając wniosek on-line.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie rządowej www.gov.pl . W tym miejscu każda sprawa, usługa jest dokładnie opisana. Każda, którą możemy załatwić za pośrednictwem Internetu jest oznaczona jako online i opatrzona linkiem do stosownego formularza.

Jedynym warunkiem, aby w pełni korzystać dostępu do e-usług administracji publicznej jest założenie konta na portalu GOV.PL oraz posiadanie profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego.

Profil zaufany jest bezpłatny.
W obecnej chwili, kiedy mamy powszechne zagrożenie epidemiologiczne, najbardziej odpowiednią metodą uzyskania profilu zaufanego jest skorzystanie z pośrednictwa bankowości elektronicznej.
Po zalogowaniu na konto bankowe poszukajcie zakładki e-urząd.

Inną metodą uzyskania profilu zaufanego jest założenie konta na portalu https://pz.gov.pl i wypełnienie wniosku. Następnie musimy dokonać osobistej weryfikacja w punkcie potwierdzania profili.

Metodą weryfikacji tożsamości przy korzystaniu z usług online jest też użycie podpisu elektronicznego. Podpis elektroniczny – certyfikat kwalifikowany jest usługą płatną, świadczona przez kilka dedykowanych centrów. Podpis elektroniczny możemy uzyskać, zakupić bez wychodzenia z domu.

Załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet, bezpiecznie i wygodnie!

Kontakt z urzędem gminy Dobrcz:
dobrcz@dobrcz.pl ,
ePUAP - pismo ogólne do urzędu,
tel. 52 3648010

Aktualne informacje o pracy urzędu gminy Dobrcz, jednostek organizacyjnych Gminy oraz sytuacji epidemiologiczna w kraju publikujemy na stronach:

www.dobrcz.pl, www.dobrcz.bip.net.pl , https://www.facebook.com/DobrczGmina/

Nie musisz wychodzić z domu. Bądź online.

Potrzebuje pomocy przy korzystaniu z eUsług? Napisz na euslugi@dobrcz.pl . Postaramy się pomóc.

Źródło informacji: Marek Richter | Publikujący: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie