Bookcrossing czyli uwolnij książkę.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 marca 2020

Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego biblioteki publiczne zostały zamknięte dla czytelników od dnia 12 marca do 25 marca, w związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2. 

W dniach 23-27 marca zaplanowano w naszej bibliotece inwentaryzację zbiorów, o czym informowano od początku miesiąca. Inwentaryzacja polega na zliczeniu zbioru. Nie ma w tym czasie możliwości wypożyczania książek. Z racji, że biblioteka została zamknięta przyspieszono też inwentaryzację.

Bardzo nas cieszy fakt, że mamy tak wielu czytelników, dodatkowo świadomych i odpowiedzialnych, którzy zgodnie z zaleceniami zostają na czas stanu zagrożenia epidemiologicznego w domu. Aby wyjść na przeciw Państwu uruchamiamy akcję Bookcrossing. Przed drzwiami biblioteki umieszczona została skrzynka, a w niej książki, które można pożyczyć – bez konieczności rejestracji. Miło będzie jeśli skorzystacie, a w zamian przyniesiecie i zostawicie inną, równie cenną pozycję.

Ze zbiorów można korzystać cały czas, oczywiście przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności (odległość od innych czytelników).

Autor / Publikujący: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie