Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Informacje

NSP

Doradca rolniczy

CZYSTE POWIETRZE

KOMUNIKACJA

INFORMACJA WÓJTA GMINY WS. INWESTYCJI W TRZECIEWCU

Szanowni Państwo,
w ostatnim czasie na forum społecznościowym Klubu Radnych Sołtysów i Niezależnych pojawiały się nieuczciwe twierdzenia zarzucające Wójtowi złą wolę, ukrywanie i brak informacji nt. ewentualnego wydania warunków dla budowy spalarni zwłok Trzeciewcu. Zdecydowanie temu zaprzeczam i zarzucam tym radnym wyłącznie szkodzenie wizerunkowi wójta.

Inwestor bez jakiejkolwiek informacji i rozmowy z wójtem złożył w dniu 29.05.2020 r. wniosek o wydanie decyzji ustalającej warunki zabudowy dla przedsięwzięcia polegającego na budowie spalarni zwłok na terenie działki nr 143/4 obręb Trzeciewiec. Tego samego dnia spotkałem się z radnym i jednocześnie sołtysem Panem Edwardem Nawrockim ustając dalszą procedurę postępowania, zaczynając od wyznaczenia daty zebrania sołeckiego. W międzyczasie spotkałem się z inwestorem w obecności Kierownika Referatu Planowania Przestrzennego Pana Rafała Modlisza oraz gminnego urbanisty Pana Pawła Łukowicza. Przedstawiliśmy inwestorowi swoje stanowisko, iż planowana inwestycja jest bardzo kontrowersyjna a tym samym niemożliwa do akceptacji. Poinformowano również o niepokojach wśród mieszkańców.

Ostatecznie, o czym chciałbym z przyjemnością poinformować, inwestor wycofał wspomniany wniosek. Tym samym sprawę należy uznać za pozytywnie załatwioną dla dobra mieszkańców.

                                                                                             Andrzej Berdych
                                                                                         Wójt Gminy Dobrcz