Trwa druga zbiórka plastikowych zakrętek

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 października 2020

Po dużym sukcesie, jaki odniosła akcja zbiórki plastikowych zakrętek do specjalnie na ten cel przygotowanych metalowych serc, strażacy z jednostek z Wudzyna i z Dobrcza kontynuuja zbiórkę. Pierwsze wsparcie finansowe trafilo do Angeliki Saganowskiej, tym razem druhowie liczą na pomoc w uzbieraniu zakretek dla Mikołaja Fałdowskiego z Zalesia.

Mikołaj urodził się 8 maja 2015r, dostał 10 punktów w skali Apgar. W piątym miesiącu zdiagnozowano u niego rdzeniowy zanik mięśni, czyli SMA 1. To choroba genetyczna, postępująca, na którą w tej chwili nie ma dostępnego lekarstwa. Choroba ta powoduje osłabienie, a w konsekwencji zanik mięśni odpowiedzialnych za siedzenie, chodzenie, połykanie, oddychanie.

Mikołajek wraz z chorym genem dostał też gen radości. Jest bardzo wesołym i pogodnym dzieckiem. Potrzebuje jednak odpowiedniego sprzętu medycznego, który ułatwiłby codzienne funkcjonowanie oraz intensywnej rehabilitacji, żeby spowolnić postęp choroby i jak najdłużej być w dobrej formie, by doczekać leku, nad którym są prowadzone badania kliniczne za granicą. Lek ten ma pomóc w zahamowaniu choroby. Mikołaj ma ogromną wolę walki i dzielnie znosi ćwiczenia bo widzi, że najmniejszy ruch wywołuje uśmiech na twarzy rodziców i siostrzyczki.

Z góry dziękujemy za każdą pomoc i okazane wsparcie.

Autor / Publikujący: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie fb/Zbieramy fundusze na leczenie Mikołajka

    fb/Zbieramy fundusze na leczenie Mikołajka