Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Informacje

NSP

Doradca rolniczy

CZYSTE POWIETRZE

KOMUNIKACJA

Trwa druga zbiórka plastikowych zakrętek

Po dużym sukcesie, jaki odniosła akcja zbiórki plastikowych zakrętek do specjalnie na ten cel przygotowanych metalowych serc, strażacy z jednostek z Wudzyna i z Dobrcza kontynuuja zbiórkę. Pierwsze wsparcie finansowe trafilo do Angeliki Saganowskiej, tym razem druhowie liczą na pomoc w uzbieraniu zakretek dla Mikołaja Fałdowskiego z Zalesia.

Mikołaj urodził się 8 maja 2015r, dostał 10 punktów w skali Apgar. W piątym miesiącu zdiagnozowano u niego rdzeniowy zanik mięśni, czyli SMA 1. To choroba genetyczna, postępująca, na którą w tej chwili nie ma dostępnego lekarstwa. Choroba ta powoduje osłabienie, a w konsekwencji zanik mięśni odpowiedzialnych za siedzenie, chodzenie, połykanie, oddychanie.

Mikołajek wraz z chorym genem dostał też gen radości. Jest bardzo wesołym i pogodnym dzieckiem. Potrzebuje jednak odpowiedniego sprzętu medycznego, który ułatwiłby codzienne funkcjonowanie oraz intensywnej rehabilitacji, żeby spowolnić postęp choroby i jak najdłużej być w dobrej formie, by doczekać leku, nad którym są prowadzone badania kliniczne za granicą. Lek ten ma pomóc w zahamowaniu choroby. Mikołaj ma ogromną wolę walki i dzielnie znosi ćwiczenia bo widzi, że najmniejszy ruch wywołuje uśmiech na twarzy rodziców i siostrzyczki.

Z góry dziękujemy za każdą pomoc i okazane wsparcie.