Gmina Dobrcz

Wycofanie wniosku na pobór wody z jeziora Borówno

14 grudnia 2017

Dyrektor Wykonawcy pan Marek Koźlicki po interwencji Wójta Gminy Dobrcz  Pełnomocnika ds. S5 wycofał swój wniosek o pobór wody z jeziora Borówno  do budowy drogi S5.

Wykonawca przyznał, że nie znał problemu niskiego stanu wody w jeziorze, dlatego też poszuka innych rozwiązań. Firma uważa, że ważniejsza jest współpraca  z samorządem i lokalną społecznością, dlatego też wycofała wniosek z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.  
W dniu 8.12.2017 r. do Urzędu Gminy Dobrcz wpłynęła stosowna decyzja Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego o umorzeniu postępowania w sprawie udzielenia pozwolenia wodnoprawnego dla Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad działającego poprzez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy, na pobór wód z jeziora Borówno (działka nr 90/1, obręb ewid. Borówno), gm. Dobrcz, dla potrzeb realizacji zadania pn.: „Projekt i budowa drogi ekspresowej S-5 na odcinku Nowe Marzy – Bydgoszcz – granica województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego z podziałem na 3 części: część 2 – Projekt i budowa drogi ekspresowej na odcinku od węzła Dworzysko (bez węzła) do węzła Aleksandrowo (z węzłem) o długości około 22,4 km”. W związku z czym inwestor odstąpił od planowanego poboru wody z jeziora Borówno.
Decyzja o umorzeniu

Autor zdjęć: Agnieszka Grzybek | Źródło informacji: Urząd Gminy w Dobrczu | Publikujący: Anna Kutkowska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie jezioro

    jezioro