Dopłaty do paliwa rolniczego 2019. Kiedy złożyć wniosek o zwrot akcyzy, do kiedy faktury, stawka?

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 lutego 2019
Każdy rolnik 2 razy w roku może ubiegać się o zwrot części wydanych pieniędzy na paliwo jakim jest olej napędowy wykorzystywany przez gospodarzy w ich pracy. Potrzebne są do tego faktury VAT, które potwierdzają wydatki. 31 stycznia jest ostatnim dniem, kiedy można kupić paliwo i faktura będzie mogła zostać dołączona do wniosku składanego w lutym. Od 1 stycznia obowiązują przepisy, które podnoszą limit paliwa, do jakiego można ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego.
Te 2 okresy, kiedy można składać wnioski i z których mogą pochodzić faktury, to:
  • od 1 do 28 lutego należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego. Mowa o fakturach wystawionych w okresie od 1 sierpnia r. do 31 stycznia,
  • od 1 sierpnia do 31 sierpnia należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego do 31 lipca w ramach limitu zwrotu podatku określonego na dany rok.
Źródło informacji: Elżbieta Serafin UG w Dobrczu | Publikujący: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie dopłaty

    dopłaty