WERSAL

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 czerwca 2019

Trwają ostatnie prace przy rewitalizacji klombu przed Szkołą Podstawową w Strzelcach Górnych. Projekt WERSAL rozpoczął się w listopadzie, kiedy stanęliśmy do konkursu Fundacji TESCO. Przedstawiliśmy wizualizację rewitalizacji klombu po adaptacji pierwotnego projektu przygotowanego przez Pana Przemysława. Projekt przygotowała i przedstawiła do konkursu Lidia Pastuszak, która też jest koordynatorem tego projektu.

Po przejściu I etapu eliminacji i Waszym głosom w II etapie głosowania  w sklepie TESCO, zajęliśmy 3 miejsce i otrzymaliśmy fundusze wysokości 1000. Pozyskaliśmy też pieniążki od sponsorów - sympatyków i przyjaciół naszej szkoły, którzy pragną pozostać anonimowi -  wysokości 2100 złotych.

Teren został oczyszczony ze starych , przerośniętych krzewów dzięki wsparciu i pracy wolontariuszy oraz nieodpłatnego użyczenia ciężkiego sprzętu -  rodziców Panów Henryka i  Artura. Pan Michał podarował szkole ziemię ogrodową. Pan Jan przywiózł nam piasek.  Krawężniki zakupione z pieniędzy od sponsorów położyli Panowie  Dawid i Jerzy. Pan Jerzy odnowił także nasz maszt, na którym zawisła nowa duża flaga Polski. Prace ogrodowe prowadził i doradzał przy realizacji całego projektu Pan Sylwester pozyskany do projektu przez koordynatorkę Lidię Pastuszak jako ekspert w dziedzinie ogrodnictwa.

Sadzonki róż wielokwiatowych , róż okrywowych i tawuły o ogólnej wartości 1400 złotych szkoła otrzymała z gminy Dobrcz za pośrednictwem specjalisty ds. ochrony środowiska  Pani Anny Radtke. Korę do obsypania klombu zakupiliśmy częściowo ze środków zapewnionych przez sponsorów, a przywiózł ją Pan Adam. Kolejną partię kory otrzymaliśmy jako darowiznę od marketu Castorama, a przywiózł ją Pan Grzegorz. Bukszpany – 252 sadzonek  zakupiły z dużym upustem,  z pozyskanych środków i dostarczyły dyrektor Anna Radzimierska i koordynator projektu Lidia Pastuszak w Leroy Merlin.  Bukszpany  zostały posadzone także w wolontariacie.

Pracownicy szkoły sprezentowali 15 sadzonek róż na klomb , także chcieli pozostać anonimowi. Pani Iwona sprezentowała narzędzia ogrodowe do pielęgnacji krzewów

Wielkie serce okazali wolontariusze , którzy poświęcili swój wolny czas wykonując wszystkie race przy klombie Anna, Błażej, Adam, Sylwester, Jerzy, Henryk, Artur, Michał Dariusz, Anna, Teresa, Grzegorz, Anna, Adam i oczywiście Pani dyrektor Anna Radzimierska, która patronowała  projektowi. W sumie osoby te przepracowały 260 osobo/godzin.

Niestety ze względu na RODO nie możemy podać nazwisk osób, które realizowały projekt, niemniej gorąco im DZIĘKUJEMY!

Nowy klomb choć projekt jeszcze nie jest zamknięty przepięknie prezentuje się u progu Pałacu.

Równolegle prowadzony był projekt „Pałac w kwiatach”. Przygotowany i koordynowany był również przez Panią Lidię Pastuszak. Zrealizowany dzięki deputatowi przekazanemu szkole przez firmę Vitroflora, donice i osłonki przekazane przez market Castorama, skrzynie przygotowane przez Pana Andrzeja. Przez okres strajku , sadzonki pielęgnowała Pani Asia. Projekt zrealizowali Panie Asia, Ania, Teresa, Ania, Monika, Iwona oraz dzieci, młodzież i  rodzice Monika, Ania, Adam,   Błażej, Ewa, Bartek, Aleksandra, Zuzanna, Laura, Zuzanna, Filip, Sabina, Kacper. Pani Monika prowadziła dokumentację fotograficzną.

Wszystkie te prace także wykonane były w wolontariacie w ilości 70 osobo/godzin. Co daje nam wraz z projektem WERSAL oraz w trakcie kładzionym chodnikiem do przedszkola, także w wolontariacie przez Pana Adama około 360 godzin czyli praca o wartości 5400 złotych na rzecz szkoły, nie licząc wynajmu maszyn udostępnianych nieodpłatnie i zużytego paliwa.

Jako koordynator projektu chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji projektu.

Wielki ukłon w stronę sponsorów za ich hojność, serdeczne podziękowania wolontariuszom za ich trud i dobre serce.

 

Autor zdjęć: Lidia Pastuszak | Źródło informacji: Lidia Pastuszak | Publikujący: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie