Szacowanie strat w związku z suszą.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 lipca 2019

Wójt Gminy Dobrcz informuje rolników, że w Systemie Monitoringu Suszy Rolniczej prowadzonej przez Instytut Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, ogłoszony został kolejny 7 raport z którego wynika, że na terenie Gminy Dobrcz susza występuje na glebach:

- I kategorii (piasek luźny, piasek luźny pylasty, piasek słabo gliniasty, piasek słabo gliniasty pylasty) w uprawach: zboża ozime, zboża jare, kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, tytoń, warzywa gruntowe, krzewy owocowe, rośliny strączkowe;

- II  kategorii (piasek gliniasty lekki, piasek gliniasty lekki pylasty, piasek gliniasty mocny, piasek gliniasty mocny pylasty) w uprawach: kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, krzewy owocowe, rośliny strączkowe.

Kategorię gleby na danej działce można sprawdzić w Systemie Monitoringu Suszy klikając zakładkę "Główna", następnie "Mapa kategorii glebowych", pojawi się mapa Polski, następnie kliknąć województwo kujawsko-pomorskie klikając do momentu pojawienia się gminy i danych miejscowości wraz z numerami działek, gdzie kolorami są oznaczone kategorie glebowe.

Ze strony internetowej Urzędu Gminy lub w siedzibie Urzędu Gminy można pobrać wnioski o oszacowanie, które należy składać w związku z powstałymi szkodami w uprawach polowych w Urzędzie Gminy w Dobrczu (pokój nr 3 lub biuro podawcze) do dnia 02.08.2019 r.

Do wniosku należy dołączyć kopię wniosku złożonego do ARiMR o dopłaty obszarowe na rok 2019. Komisja dokonuje szacowania strat podczas lustracji w terenie.

Źródło informacji: Łukasz Dzięgiel | Publikujący: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie susza

    susza