Gmina Dobrcz

O KROK OD ZWYCIĘSTWA Ogromny sukces Ekologicznego Edukatora Szkolnego

9 września 2019

W czwartek 5 września Ekologiczny Edukator Szkolny - Zosia Wojna wraz z nauczycielem koordynatorem - uczestniczyli w uroczystej gali kończącej II edycję konkursu „Ekologiczny Edukator Szkolny 2019” organizowanego w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być... na zielonym!”, który finansowany jest z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz ze środków własnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Uroczystość odbyła się w budynku Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Przysieku. W konkursie wzięły udział 64 szkoły z całego województwa. Nadesłano 103 prace. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie wyników. Projekt Zosi bardzo spodobał się jury i zdobył drugie miejsce w województwie kujawsko – pomorskim. W nagrodę otrzymała przepiękny rower.

A jak do tego doszło?

Na początku Zosia pod kierunkiem nauczyciela opracowała działania związane z obszarami zielonymi wokół nas. Pracę przesłaliśmy na konkurs. Udało się nam zakwalifikować
i otrzymać upragniony grant. Dzięki temu na terenie naszej szkoły stworzyliśmy ścieżkę dydaktyczną pozwalającą odkryć tajniki roślin i zwierząt. Odbył się w tym miejscu cykl zajęć przeprowadzonych przez ekolidera.

Kolejnym z zaplanowanych działań była wycieczka do projektowanego rezerwatu Kozielec. Podczas wspólnej wyprawy Zosia przeprowadziła zajęcia i opowiedziała wiele interesujących faktów dotyczących otaczającego nas środowiska. Mam nadzieję, że uczniowie, którzy wspomagali nas w realizacji poszczególnych etapów projektu lub byli jego uczestnikami, zdobyli przydatną wiedzę i miło spędzili czas na zielonym…

Wszystkich chętnych zapraszamy na naszą ścieżkę, która jest ogólnodostępna. Na stronie szkoły można pobrać przygotowaną kartę pracy.

Źródło informacji: koordynator projektu Agnieszka Wojna | Publikujący: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie