Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

TV Dobrcz Załatw sprawę elektronicznie

Wyszukiwarka

Informacje

Porady prawne

Doradca rolniczy

CZYSTE POWIETRZE

KOMUNIKACJA

Kolejne 1560m ścieżki rowerowej gotowe

9 września br. przedstawiciele Urzędu Gminy w Dobrczu, Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy, Wykonawcy oraz Sołtysi Sienna i Dobrcza dokonali odbioru ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej Kotomierz-Dobrcz. Nowo wybudowana ścieżka z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na przedmiotowej drodze.

Przypominamy, że budowa ścieżki rozpoczęła się w maju. Na trasę o długości 1,56 km Gmina Dobrcz uzyskała 85% dofinansowania z Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Wyłoniony w drodze postępowania przetargowego wykonawca - PUHP Kompleks BUD z Koronowa w ramach prac wykonał ścieżkę, zjazdy, przebudowę skrzyżowania, dokonał montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu a także przestawił słupy oświetleniowe, zbudował ścieki podchodnikowe i kanał techniczny.