Projekt ,,Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Gminy Dobrcz" wychodzi naprzeciw potrzebom rolników

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 lutego 2020

Informujemy, że kolejne szkolenie pn. Rolnik w sieci odbędzie się w dniach 19-20 lutego w godzinach 9.00 - 17.00 w świetlicy wiejskiej w Kotomierzu. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel. 052 364 10 14 lub mailowo na adres szkolenia31@dobrcz.pl. Szkolenie jest bezpłatne, skierowane do mieszkańców, którzy ukończyli 25 lat i zamieszkują województwo kujawsko - pomorskie.

Rolnicy to grupa zawodowa, która w najmniejszym stopniu korzysta z internetu, wynika z badań CBOS z 2017 roku. Co istotne, dziś właśnie umiejętności korzystania z internetu bardzo ułatwiają pracę rolnikom. 

Szkolenia są bezpłatne i trwają dwa dni. Ich uczestnicy (w zależności od umiejętności)  zdobywają lub pogłębiają wiedzę jak korzystać z internetu i unikać zagrożeń z nim związanych. Rolnicy dowiedzą się, gdzie w internecie można znaleźć przydatne informacje, jak promować w sieci własne gospodarstwa agroturystyczne, zapoznają się z najpopularniejszymi portalami rolniczymi i forami rolników. Nauczą się, jak wypełniać dotacje, korzystać z usług e-administracji, rozliczeń podatkowych online, usług KRUS, Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, ARiMR, Agencji Rozwoju Rolnictwa, Agencji Nieruchomości Rolnych, oraz jak korzystać z pomocy Ośrodków Doradztwa Rolniczego, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i innych instytucji istotnych w pracy rolników. Dzięki szkoleniom rolnicy dowiedzą się, jak szukać nowych odbiorców swoich towarów.

Autor / Publikujący: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie