Bądź EKO! Wypełnij ankietę i weź udział konkursie! Wygraj jedną z 45 ekologicznych butelek na wodę!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 marca 2020

Miasto Bydgoszcz uczestniczy w międzynarodowym projekcie City Water Circles, który ma na celu promowanie ponownego wykorzystania lokalnych zasobów wodnych w celu zmniejszenia zużycia wody.

W Bydgoszczy zaplanowano szereg działań, w tym m.in. budowę dwóch systemów ponownego wykorzystania wody deszczowej zebranej z dachów budynków publicznych i zasileniu ogrodów deszczowych.
Obecnie, w ramach projektu przeprowadzana jest ankieta wśród mieszkańców Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego oraz kampania społeczna, oba te zadania realizowane są na zlecenie Miasta Bydgoszczy.

Od oszczędności do… miłości (do natury oczywiście!)

Czy wiesz, czym są ogrody deszczowe?

To nasadzanie roślin w gruncie, który charakteryzuje się dobrą przepuszczalnością i porowatością, a przy tym jest zlokalizowany w pobliżu kanałów burzowych. Dzięki temu ogród zbiera wodę z powierzchni i stopniowo wchłania ją do gruntu.

Ogród deszczowy zapobiega obniżaniu się poziomu wód gruntowych i lokalnym podtopieniom, a także pozwala ograniczyć wydatki gospodarstw domowych.

Jak? Dzięki wykorzystywaniu i magazynowaniu darmowej deszczówki nie musimy korzystać z wody spod ogrodowego licznika.

Przyczyniamy się w ten sposób do zasilania bardzo małych zasobów wodnych Polski. Zatrzymanie deszczówki, która oczyszczona przez rośliny w ogrodzie deszczowym, wchłania się do gruntu, pozwala na zwiększenie ilości wody w krajobrazie.

Uwaga, dzięki wypełnieniu ankiety – wymyśleniu hasła i podaniu swojego adresu e-mail - uczestnik weźmie udział w konkursie, w którym można wygrać 45 ekologicznych butelek na wodę, szczegóły w plakacie w załączeniu.

 

Źródło informacji: Centrum Promocji i Reklamy REMEDIA Sp. z o.o. Sp. K. | Publikujący: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie