Koronawirus. I Help You. Aplikacja łączy wolontariuszy z potrzebującymi

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 marca 2020

Z powodu epidemii koronawirusa, wielu z nas nie może pozwolić sobie na rutynowe codzienne czynności, takie jak zrobienie zakupów czy wyście z psem. Tu z pomocą idą inni. Jednym z miejsc, gdzie można szukać wsparcia, jest aplikacja I HELP YOU.

W Polsce rośnie liczba osób odizolowanych od świata. Jedni zmuszeni są do odbycia obowiązkowej kwarantanny, co wiąże się z zakazem wychodzenia z domu przez dwa tygodnie. Inni, między innymi osoby starsze, dla własnego bezpieczeństwa wolą teraz unikać innych.

Wszyscy ci ludzie nie są pozostawiani sami sobie. Pomoc im deklaruje bowiem wiele osób.

Wsparcia można szukać chociażby za pośrednictwem aplikacji I HELP YOU. Powstała ona, by połączyć osoby, które chcą pomagać sobie nawzajem w codziennych czynnościach, takich jak np. wychodzenie z psem, czy zrobienie zakupów.

Na terenie Polski działa specjalna infolinia dla osób starszych, chorych, objętych kwarantanną oraz wszystkich, którzy nie mogą dokonać danej czynności samodzielnie. Dostępna jest pod numerem 22 267 17 17 i jest dostępna codziennie od 9:00 do 22:00. Wystarczy zadzwonić aby uzyskać pomoc. Opłata zgodnie z taryfą połączeń lokalnych.

Jeśli ktoś potrzebuje pomocy, wystarczy że wejdzie na stronę ihelpyou.app. Znajdzie tam mapę z wolontariuszami. Dzięki udostępnieniu swojej geolokalizacj, można też wyszukiwać wolontariuszy w pobliżu.

Po wybraniu danego wolontariusza, można zobaczyć zakres oferowanej przez niego pomocy, a także jego numer telefonu. Trzeba zadzwonić i omówić z nim wszelkie niezbędne szczegóły.

Twórcy aplikacji zaznaczają jednak, by szanować czas i prywatność wolontariuszy.

- Nie nadużywaj i nie wykorzystuj ich danych do żadnego innego celu niż do niezbędnej pomocy. Monitorujemy wykorzystanie serwisu i nadużycia będą zgłaszane Policji - podkreślają.

Autor / Publikujący: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie