„Pomóżmy czworonogom” – pomoc dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pruszczu Pomorskim

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 maja 2020

W marcu 2020 roku przed epidemią koronawirusa uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu z Dobrcza przystąpili do kolejnej akcji charytatywnej. Tym razem była to pomoc bezdomnym zwierzętom. Wolontariusze przygotowali plakaty z hasłem przewodnim ”Pomóżmy czworonogom”, które rozwieszono po szkole. Następnie w kilku miejscach szkoły zostały rozłożone kosze na karmę i potrzebne akcesoria dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pruszczu Pomorskim.

W akcję pomocy zwierzętom włączyły się wszystkie klasy naszej szkoły wraz z wychowawcami. Zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem. Z powodu epidemii koronawirusa w przekazywaniu darów nie mogli uczestniczyć wolontariusze. Zebrane dary zostały przekazane do schroniska przez opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu panią Elżbietę Tobolewską. Pracownik schroniska bardzo był wdzięczny za okazaną pomoc. Z wyrazami wdzięczności i uznania został przekazany dla szkoły pamiątkowy dyplom i magnesy ze zdjęciami podopiecznych psów ze schroniska. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za udział w akcji i pomoc bezdomnym zwierzętom.

Źródło informacji: Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Elżbieta Tobolewska | Publikujący: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie