Informacja ARIMR dot. załatwiania spraw przez posiadaczy zwierząt przez portal IRZplus

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 maja 2020

Jednym z ograniczeń związanych ze stanem pandemii jest brak możliwości osobistego załatwienia spraw w Biurach Powiatowych oraz Oddziale Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W związku z powyższym Agencja  Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zachęca posiadaczy zwierząt gospodarskich do załatwiania spraw za pośrednictwem Portalu IRZplus.

Portal IRZplus funkcjonuje od 2018 roku i jest przeznaczony dla posiadaczy zwierząt gospodarskich. Łączy w sobie zalety elektronicznej księgi stada gromadzącej potrzebne rolnikowi informacje o hodowanych krowach, kozach, świniach czy owcach, a także platformy umożliwiającej w łatwy sposób zgłaszanie zwierząt do rejestru, informowanie ARiMR o ich przemieszczeniach, wnioskowanie o numery kolczyków i paszporty oraz ich duplikaty bez konieczności wizyty w Biurach Powiatowych lub wysyłania dokumentów pocztą.

Korzystanie z Portalu IRZplus daje szereg możliwości w dopełnieniu obowiązków wynikających z przepisów o identyfikacji i rejestracji zwierząt.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Agencji: www.arimr.gov.pl w zakładce IRZ.

Wsparcia telefonicznego udzielają także pracownicy Biur Powiatowych ARiMR.

Autor / Publikujący: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie